BZX85B8V2-TAP
MFR.Part #
BZX85B8V2-TAP
JLCPCB Part #
C6133209
Description
-55℃~+175℃ 1 Independent 1.3W 1uA@6.2V 200Ω 5Ω 8.04V~8.36V 8.2V ±2% DO-204AL(DO-41) Zener Diodes ROHS