BZX85C68-TAP
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX85C68-TAP
JLCPCB Part #
C6522999
Package
DO-204AL(DO-41)
Description
1 Independent 1.3W 130Ω 500nA@51V 64V~72V 68V DO-204AL(DO-41) Zener Diodes ROHS