BZX84B75-G3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84B75-G3-08
JLCPCB Part #
C6522916
Package
SOT-23-3
Description
1 Independent 255Ω 300mW 500Ω 50nA@52.5V 73.5V~76.5V 75V ±2% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS