BZX84B75-G3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84B75-G3-18
JLCPCB Part #
C7093860
Package
SOT-23-3
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 255Ω 300mW 500Ω 50nA@52.5V 73.5V~76.5V 75V ±2% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS