BZX84B68-HE3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84B68-HE3-18
JLCPCB Part #
C5956989
Package
SOT-23-3
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 240Ω 300mW 475Ω 50nA@47.6V 66.64V~69.36V 68V ±2% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS