BZX84B36-HE3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84B36-HE3-18
JLCPCB Part #
C7224029
Package
SOT-23-3
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 300mW 35.28V~36.72V 350Ω 36V 50nA@25.2V 90Ω ±2% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS