BZX84B27-E3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84B27-E3-18
JLCPCB Part #
C7224019
Package
SOT-23-3
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 26.46V~27.54V 27V 300mW 300Ω 50nA@18.9V 80Ω ±2% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS