BZX55B6V2-TAP
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX55B6V2-TAP
JLCPCB Part #
C6756237
Package
DO-35(DO-204AH)
Description
100nA@2V 10Ω 500mW 6.2V DO-35(DO-204AH) Zener Diodes ROHS