BZX55C16-TAP
MFR.Part #
BZX55C16-TAP
JLCPCB Part #
C3732035
Description
1 Independent 100nA@12V 12Ω 15.3V~17.1V 16V 40Ω 500mW DO-35(DO-204AH) Zener Diodes ROHS