BZX55C56-TAP
MFR.Part #
BZX55C56-TAP
JLCPCB Part #
C3741543
Description
1 Independent 100nA@43V 135Ω 43Ω 500mW 52V~60V 56V DO-35(DO-204AH) Zener Diodes ROHS