BZX55B16-TAP
MFR.Part #
BZX55B16-TAP
JLCPCB Part #
C6756232
Description
1 Independent 100nA@12V 15.7V~16.3V 16V 40Ω 40Ω 500mW DO-35(DO-204AH) Zener Diodes ROHS