BZX55B10-TAP
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX55B10-TAP
JLCPCB Part #
C6522825
Package
DO-35(DO-204AH)
Description
1 Independent 100nA@7.5V 10V 15Ω 15Ω 500mW 9.8V~10.2V DO-35(DO-204AH) Zener Diodes ROHS