BZX55B12-TAP
MFR.Part #
BZX55B12-TAP
JLCPCB Part #
C7093764
Description
1 Independent 100nA@9.1V 11.76V~12.24V 12V 20Ω 500mW 90Ω DO-35(DO-204AH) Zener Diodes ROHS