BZT55C5V1-GS18
MFR.Part #
BZT55C5V1-GS18
JLCPCB Part #
C6522721
Package
QuadroMELF(SOD-80)
Description
1 Independent 100nA@1V 4.8V~5.4V 5.1V 500mW 550Ω 60Ω QuadroMELF(SOD-80) Zener Diodes ROHS