BZT55C16-GS08
MFR.Part #
BZT55C16-GS08
JLCPCB Part #
C3737608
Package
SOD-80
Description
1 Independent 100nA@12V 15.3V~17.1V 16V 170Ω 40Ω 500mW SOD-80 Zener Diodes ROHS