BZT55C16-GS18
MFR.Part #
BZT55C16-GS18
JLCPCB Part #
C7093687
Package
QuadroMELF(SOD-80)
Description
1 Independent 100nA@12V 15.3V~17.1V 16V 170Ω 40Ω 500mW QuadroMELF(SOD-80) Zener Diodes ROHS