BZT55C36-GS08
MFR.Part #
BZT55C36-GS08
JLCPCB Part #
C5566295
Package
QuadroMELF(SOD-80)
Description
1 Independent 100nA@27V 220Ω 34V~38V 36V 500mW 80Ω QuadroMELF(SOD-80) Zener Diodes ROHS