BZT55B39-GS08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT55B39-GS08
JLCPCB Part #
C5583650
Package
QuadroMELF(SOD-80)
Description
1 Independent 100nA@30V 38.2V~39.8V 39V 500mW 500Ω 90Ω QuadroMELF(SOD-80) Zener Diodes ROHS