BZM55B6V8-TR
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZM55B6V8-TR
JLCPCB Part #
C3741628
Package
SOD-80
Description
1 Independent 100nA@3V 150Ω 500mW 6.66V~6.94V 6.8V 8Ω SOD-80 Zener Diodes ROHS