94SVP476X0020E7
MFR.Part #
94SVP476X0020E7
JLCPCB Part #
C2162790
Package
SMD,D8xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 1.75A@100kHz 2000hrs@105℃ 20V 47uF 50mΩ 7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS