6SVPS220M
MFR.Part #
6SVPS220M
JLCPCB Part #
C3275574
Package
SMD,D8xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 161mA@120Hz 220uF 22mΩ 5000hrs@105℃ 6.3V 7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS