SCR0805F82R
MFR.Part #
SCR0805F82R
JLCPCB Part #
C5140196
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 82Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS