UA79M15CKTP
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
UA79M15CKTP
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.1V 1.5mA 15V 30V 375uV 500mA 59dB@(120Hz) Fixed Negative Over Current Protection、Thermal Shutdown - Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators