TPS799L57YZYR
MFR.Part #
TPS799L57YZYR
JLCPCB Part #
C2872496
Package
DSBGA-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 160mV@(200mA) 200mA 40uA 5.7V 6.5V 66dB@(1kHz) Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable DSBGA-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS