TPS799L54YZYR
MFR.Part #
TPS799L54YZYR
JLCPCB Part #
C2863475
Package
DSBGA-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 160mV@(200mA) 200mA 40uA 5.4V 56.7uVrms 6.5V 66dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DSBGA-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS