TPS728185295YZUR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS728185295YZUR
JLCPCB Part #
C2870521
Package
DSBGA-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.85V、2.95V 200mA 400mV@(200mA) 6.5V 65dB@(1kHz) 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive DSBGA-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS