SN74F2245DW
MFR.Part #
SN74F2245DW
JLCPCB Part #
C3756089
Package
SOIC-20
Description
0℃~+70℃ 12mA 3mA 4.5V~5.5V 74F 8 Bidirectional Tri-State SOIC-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS