SN74F245DW
MFR.Part #
SN74F245DW
JLCPCB Part #
C1548311
Package
SOIC-20-300mil
Description
0℃~+70℃ 110mA 15mA 4.5V~5.5V 64mA 7.5ns@5V,50pF 74F 8 Bidirectional Tri-State SOIC-20-300mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS