SN64BCT240N
MFR.Part #
SN64BCT240N
JLCPCB Part #
C3754883
Package
DIP-20
Description
-40℃~+85℃ 0.4ns@5V,50pF 15mA 2 4 4.5V~5.5V 64mA 9mA BCT Tri-State DIP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers