SN64BCT241N
MFR.Part #
SN64BCT241N
JLCPCB Part #
C3756987
Package
DIP-20
Description
-40℃~+85℃ 10mA 15mA 4.5V~5.5V 64mA 8 BCT Tri-State Unidirectional DIP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers