LP3963ES-2.5
MFR.Part #
LP3963ES-2.5
JLCPCB Part #
C3750622
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V@(3A) 2.5V 3A 7V 9mA Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators