LP38843S-1.5
MFR.Part #
LP38843S-1.5
JLCPCB Part #
C3745622
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 3A 40mA 5.5V 500mV@(3A) Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators