LP3962ES-2.5
MFR.Part #
LP3962ES-2.5
JLCPCB Part #
C3744368
Package
D2PAK(TO-263-5)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5A 2.5V 550mV@(1.5A) 7V 9mA Fixed Positive D2PAK(TO-263-5) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS