LP38841S-1.2
MFR.Part #
LP38841S-1.2
JLCPCB Part #
C3746876
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V 210mV@(800mA) 30uA 5.5V 800mA Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators