LP38841S-1.5
MFR.Part #
LP38841S-1.5
JLCPCB Part #
C3745501
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 205mV@(800mA) 40mA 5.5V 800mA Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators