LP5900TL-1.9
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP5900TL-1.9
JLCPCB Part #
C3750065
Package
DSBGA-4(1x1)
Description
-40℃~+85℃ 1 1.9V 150mA 150mV@(150mA) 5.5V 50uA Fixed Positive DSBGA-4(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS