LP3856ET-1.8
MFR.Part #
LP3856ET-1.8
JLCPCB Part #
C3744396
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 10mA 3A 7V Fixed Low ESR、Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive TO-220-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators