LP2951-30DR
MFR.Part #
LP2951-30DR
JLCPCB Part #
C2867242
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.235V~30V、3V 100mA 30V 430uVrms 450mV@(100mA) 75uA Fixed、Adjustable Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS