LM2575T-12/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM2575T-12/NOPB
JLCPCB Part #
C9715
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(T) 1 12V 1A 4.75V~40V 52kHz 5mA Buck Buck Built-in Fixed No TO-220-5 DC-DC Converters ROHS