LM2990T-15
MFR.Part #
LM2990T-15
JLCPCB Part #
C3748609
Package
TO-220-3
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8A 15V 1V@(1A) 1mA 26V 52dB@(1kHz) Fixed Negative Overheat protection TO-220-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS