TS1117BCP33 ROG
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
TS1117BCP33 ROG
JLCPCB Part #
C7074174
Package
TO-252(DPAK)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5V@(1A) 10mA 15V 1A 3.3V 70dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS