MBR10100
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
MBR10100
JLCPCB Part #
C3758303
Package
TO-220AC-2
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100V 100uA@100V 10A 150A 850mV@10A TO-220AC-2 Schottky Diodes ROHS