SMAJ188CHR3G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMAJ188CHR3G
JLCPCB Part #
C2443684
Package
SMA(DO-214AC)
Description
188V 209V 344V 400W@10/1000us 900mA Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS