TCR8BM11,L3F
Extended
Manufacturer
TOSHIBA
MFR.Part #
TCR8BM11,L3F
JLCPCB Part #
C5955800
Package
DFNB-5(1.2x1.2)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.1V 245mV@(800mA) 40uVrms 5.5V 800mA 98dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive DFNB-5(1.2x1.2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS