TLM2HER016FTE
Extended
Manufacturer
TE Connectivity
MFR.Part #
TLM2HER016FTE
JLCPCB Part #
C1712428
Package
2010
Description
16mΩ 750mW Current Sense Resistor SMD ±1% ±100ppm/℃ 2010 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS