CRGS0805J82R
Extended
Manufacturer
TE Connectivity
MFR.Part #
CRGS0805J82R
JLCPCB Part #
C2125873
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 150V 500mW 82Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS