CRGP0805F27R
Extended
Manufacturer
TE Connectivity
MFR.Part #
CRGP0805F27R
JLCPCB Part #
C4285663
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 27Ω 333mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS