CRGH0805J56R
Extended
Manufacturer
TE Connectivity
MFR.Part #
CRGH0805J56R
JLCPCB Part #
C2099778
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 150V 333mW 56Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS