CRGH0805J360R
Extended
Manufacturer
TE Connectivity
MFR.Part #
CRGH0805J360R
JLCPCB Part #
C2099580
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 150V 333mW 360Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS