NTCG203BH102JT1
Extended
Manufacturer
TDK
MFR.Part #
NTCG203BH102JT1
JLCPCB Part #
C880700
Package
0805
Description
-40℃~+125℃ 0.7mm 1.25mm 1.4mA 1kΩ 200mW 2mW/℃ 2mm 3060K 3089K 3100K 3113K ±3% 0805 NTC Thermistors ROHS